31 stycznia 2022 r. w PCDNiPP-P w Górze odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży szkół powiatu górowskiego, których celem było wyzwolenie kreatywnej postawy wśród uczestników oraz zachęcenie do aktywnego i twórczego spędzenia czasu wolnego podczas ferii. Zajęcia, które przygotowały: konsultantka edukacji artystycznej PCDNiPP-P w Górze Grażyna Onichimowska oraz nauczycielka SP Nr1 w Górze rozpoczęły się od krótkiego wstępu.

Uczestnicy zajęć wysłuchali krótkiego wykładu o historii, technice oraz zastosowaniu wyplatanych rzeczy kiedyś i dziś. Następnie dzieci zostały zapoznane z materiałami, różnymi sznurkami, które można zastosować podczas wyplatania makram oraz na co należy zwrócić uwagę i jak planować wykonanie danej ozdoby. Dzięki technice splotów makramowych dzieci dowiedziały się jak ze zwykłego sznurka można stworzyć niezwykłą, niepowtarzalną biżuterię.
Od początku warsztatów uczestniczkom towarzyszyła miła, serdeczna atmosfera, pełna pozytywnego nastawienia podczas tworzenia pięknych bransoletek. Z satysfakcją można było oglądać rozpromienione twarze  w trakcie tworzenia własnoręcznych ozdób, które dały uczestniczkom niesamowita radość i satysfakcję z wykonanego zadania.
Dla wzbogacenia wizualnego bransoletek do wyboru były również kolorowe koraliki o różnych wymiarach i kształtach.
Każdy uczestnik stworzył od podstaw własną, wyjątkową biżuterię „Bransoletki przyjaźni”, a także zgłębił podstawowe sploty, które pozwolą na dalsze samodzielne odkrywanie kreatywnej pracy dzięki znajomości technik wiązania supełków.