W dniu 8 lutego 2022 roku w obecności Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej, Wicestarosty Andrzeja Rogali oraz Skarbnika Wiesława Pospiecha, podpisana została umowa na wykonanie kolejnego zadania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dyrektor szkoły Magdalena Mielczarek wraz z Głównym Księgowym Stanisławem Lisem, złożyli podpisy pod umową określającą zakres prac zadania pn. „Termomodernizacji budynku Liceum Ogólnokształcącego w Górze”. Na wykonawcę prac wyłoniono firmę EKOMAX Kot Mariusz, Wręczyca Mała, województwo śląskie.

W ramach prac zostanie wymieniona istniejąca drewniana stolarka okienna na okna z PCV oraz parapety wewnętrzne i zewnętrzne na wszystkich trzech kondygnacjach elewacji wschodniej i północnej budynku głównego, sali gimnastycznej, auli szkoły oraz na obu klatkach schodowych.

Okres realizacji zamówienia: do 15 lipca 2022 r.

Łączna kwota prac to 383 193,98 zł, z czego 300 tys. zł  to kwota dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Inwestycja pozwoli na poprawę efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej a w szczególności wpłynie na ograniczenie strat energii podczas ogrzewania budynku, a w efekcie obniżenie kosztów ogrzewania i oświetlenia oraz poprawę warunków użytkowania obiektu.

Działania inwestycyjne w górowskiej placówce oświatowej są możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Górowski z Funduszu Inwestycji Lokalnych uzyskał kwotę 1 mln zł, z czego  300 tys. zł na termomodernizacje LO w Górze oraz 700 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu.