7 lutego 2022 r. kontynuowano zajęcia plastyczne „Ferie z PCDNiPP-P w Górze”, które poprowadziła konsultantka edukacji artystycznej Grażyna Onichimowska. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z  ciekawą techniką „iris folding” wykonując kartki walentynkowe oraz obrazki, których głównym motywem były ulubione zwierzęta. Iris folding to technika pochodząca z Holandii polegająca na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W jego centrum znajduje się oczko, tzw. „iris”. Kolorowe, dopasowane paski poskładanego papieru są przyklejane w miejscu wyciętym według szablonu, tworząc spiralny wzór, który przypomina przysłonę w aparacie fotograficznym. Stąd też wzięła się nazwa tej techniki, „iris” z angielskiego oznacza przysłonę, folding znaczy składany.

Wcześniej 1 lutego 2022 r. odbyły się warsztaty „Mydełka ekologiczne” były to zajęcia feryjne przygotowane i prowadzone przez konsultantkę edukacji artystycznej Grażynę Onichimowską i nauczycielkę ZSPiP Ślubowie Justynę Kobylańską. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z krótką historię mydła a następnie obejrzeli gotowe produkty poznając ich skład oraz teoretyczne etapy powstawania mydełek.