Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze oraz Zespół Szkól im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze, skorzystają z dodatkowych zajęć specjalistycznych.

Dla Powiatu Górowskiego na rok 2022 została przyznana kwota 35 476,00 zł. ze środków rezerwy części oświatowej, na wsparcie szkół w zakresie zorganizowania dodatkowych zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zajęcia mogą być realizowane od 1 marca br. do 20 grudnia br. przez nauczycieli: psychologów, pedagogów oraz w razie potrzeb uczniów, będą mogły być prowadzone również przez innych specjalistów. Wsparcie obejmuje organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie.