W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie, do Polski przybywają obywatele tego państwa, którzy potrzebują lub będą potrzebować pomocy medycznej. Zgodnie z decyzją Ministerstwa  Zdrowia uchodźcy z Ukrainy mają możliwość korzystania z leczenia na takich samych zasadach, jak osoby ubezpieczone w Polsce.

Uprzejmie informuję, iż Nowy Szpital we Wschowie, zapewnia uchodźcom z Ukrainy opiekę medyczną w ramach bezpłatnych publicznych świadczeń zdrowotnych w zakresie: pomocy doraźnej w izbie przyjęć i poradni podstawowej Opieki Zdrowotnej Nocnej i Świątecznej, poradni specjalistycznych, leczenia szpitalnego, diagnostyki, szczepień.

Przypominamy, że na terenie Powiatu Górowskiego funkcjonuje punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, przy ulicy Armii Polskiej 8 w Górze, który również będzie świadczył usługi medyczne dla obywateli przybywających z Ukrainy.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy dzwonić pod nr tel.  41 240 1402 (centrala Nowego Szpitala we Wschowie).