Od marca 2022 r. w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Górowski realizowany jest program Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „Szkolny Klub Sportowy 2022”.

Realizacja programu ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie pozalekcyjnych zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w okresie od 1 marca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. systematycznych zajęć sportowych. Zajęcia trwające 60 min. Odbywają się 2 razy w tygodniu dla każdego z uczestników, w grupie min. 15 osób.

W realizacji programu uczestniczyć będzie 5 grup ze szkół ponadpodstawowych:
3 grupy z Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze,

2 grupy z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze.

Dolnośląska Federacja Sportu, po raz kolejny, została Koordynatorem Wojewódzkim programu SZKOLNY KLUB SPORTOWY. Program ten będzie realizowany, tak jak dotychczas wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu.