Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Dobra passa siatkarek Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze trwa. W poniedziałkowym Finale Strefy Legnickiej w siatkówce plażowej dziewcząt, Martyna Dziewic i Marta Dokładańska, wywalczyły srebro i awans do Finału Dolnośląskiego. Dnia 30 maja 2022 roku na boiskach Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Złotoryi odbyły się zawody strefowe w siatkówce plażowej dziewcząt ramach Licealiady, natomiast 31 maja 2022 roku w Złotoryi odbył się Finał Strefy Legnickiej w siatkówce plażowej chłopców.

Do turnieju w drodze eliminacji awansowało po jednej drużynie z powiatów: górowskiego, głogowskiego, lubińskiego, polkowickiego, legnickiego, jaworskiego oraz złotoryjskiego. Zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego wygrały znacząco trzy pierwsze swoje mecze, a w finale nieznacznie uległy dziewczynom z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze. Finał Dolnośląski odbędzie się 10 czerwca 2022 roku we Wrocławiu z udziałem 8 najlepszych drużyn z województwa.

Reprezentanci LO w Górze - Bartosz Michalec i Marcel Matysiak, w pierwszym swoim meczu ulegli 2:1 gospodarzom turnieju, a w drugim spotkaniu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i pokonali drużynę Zespołu Szkół z Głogowa. W całym turnieju Bartek i Marcel zaprezentowali wysoką formę, pokazali wiele trudnych technicznych zagrań i zebrali cenne doświadczenie, które będzie procentowało w przyszłości.
Ostatecznie drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze została sklasyfikowana na 4 miejscu, a w całym turnieju triumfowała drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Bolka I w Jaworze.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Dolnośląskim Finale.