W przededniu Międzynarodowego Dnia Dziecka Samorząd Szkolny Zespołu Szkół zorganizował zawody sportowe pod hasłem „Sport to zdrowie”. W zabawie udział wzięły wszystkie klasy wspierane i dopingowane przez wychowawców oraz dyrekcję. Celem zawodów było wspólne spędzenie czasu, integracja szkolnej społeczności, kształtowanie pozytywnych cech i postaw oraz sportowa rywalizacja.

Młodzież miała okazję wykazać się w takich dyscyplinach sportowych jak piłka nożna, siatkówka plażowa, przeciąganie liny. Pogoda dopisała i zawody mogły odbyć się na świeżym powietrzu.

Zawodnicy wykazali się zręcznością, zaangażowaniem i dobrą kondycją fizyczną. Każda z grup walczyła do ostatnich sił, zachowując sportowego ducha. Atmosfera była świetna, wszyscy przestrzegali zasad fair play i wspierali się wzajemnie. Uśmiechy na twarzach uczniów i zaangażowanie do ostatniego gwizdka świadczyły o dobrej zabawie. Wszyscy mogliśmy się poczuć szczęśliwymi dziećmi.

Tomasz Rząsa, Wojciech Zawadzki

*  *  *

Także w przeddzień Dnia Dziecka aktorzy teatru „Adamus” przygotowali artystyczną niespodziankę dla przedszkolaków z górowskiej Akademii Malucha.

Słowno - muzyczna inscenizacja wybranych wierszy Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy była dla dzieci zabawną formą spotkania z samochwałą, skarżypytą, Zosią Samosią czy Panem Hilarym. Najbardziej wymagająca widownia nagrodziła młodzież gromkimi brawami, uśmiechem i pamiątkową laurką. Wystąpili: Julia Jasek, Karolina Gawda, Marta Dokładańska, Wiktoria Cieplik, Agata Gawda, Weronika Skoczylas, Natalia Sawczyszyn , Mikołaj Gęsiecki. Gościnnie zadebiutowali również przedstawiciele klas mundurowych: Dominik Chmiel, Bartosz Mikołajczyk i Krystian Łopuszyński.

Maciej Kostyk