Od dziś, 5 września 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy Prawa o ruchu drogowym oraz innych ustaw. Wprowadzają one m.in. zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej na przednią szybę pojazdu.

Co to oznacza w praktyce?

Po pierwsze - dotychczasowe karty pojazdu lub ich wtórniki tracą ważność.

Po drugie - tracą ważność również nalepki kontrolne z numerem rejestracyjnym pojazdu i nie będzie obowiązku umieszczania ich na przedniej szybie.

W związku z tym mieszkańcy Powiatu Górowskiego, którzy będą rejestrować pojazdy od 5 września nie będą już musieli:

- dołączać karty pojazdu do wniosku o rejestrację zakupionego samochodu

- wnosić o wydanie wtórnika karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej dla już posiadanego pojazdu

- umieszczać nalepki kontrolnej na przedniej szybie nowo zakupionego pojazdu

- przechowywać karty pojazdu (odbierając stały dowód rejestracyjny będzie można ją zachować lub zostawić w starostwie w celu unieważnienia).