Wczoraj w Legnicy odbyło się z spotkanie z Tymoteuszem Myrdą - członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz z Arturem Kowalikiem – dyrektorem Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w sprawie realizacji inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska w perspektywie na lata 2021-2027 w ramach instrumentu ZIT LGOF. Starostę Górowskiego reprezentowali: Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala oraz inspektor Paweł Wróblewski.

Podczas spotkania zaprezentowana została wynegocjowana przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego treść przesłanego do Komisji Europejskiej dolnośląskiego programu operacyjnego na lata 2021-2027, w ramach którego możliwa będzie realizacja zadań w obszarze instrumentu ZIT LGOF. Powiat Górowski przy wsparciu środków europejskich zamierza w najbliższych latach, w obecnej perspektywie finansowania na lata 2021-2027 budować ścieżki rowerowe o charakterze międzygminnym, połączone z Dolnośląską Autostradą Rowerową.

Fot. Gosia Banaszkiewicz, Urząd Miasta Legnicy