W listopadzie uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego  w Górze w zawodzie technik budownictwa wzięli udział w XXXVI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności  Budowlanych. Pięcioro uczniów przeszło dalej i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym w marcu 2023 roku. Są to z klasy 4GTB Mateusz Rezner i Tymoteusz Knap oraz z klasy 4BHI Milena Piotrowska, Maria Kazubska oraz Bartosz Mastelarz.

Do udziału w olimpiadzie uczniowie naszej szkoły zostali zachęceni 12.10.2022 r. podczas debaty eksperckiej „Przyszłości szkół budowlanych w Polsce” zorganizowanej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie. Celem konferencji była promocja wśród młodych osób ścieżki edukacji w technikach i szkołach branżowych. W debacie udział wzięli m.in. Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, nauczyciele wyższych i średnich szkół budowlanych, reprezentanci sektora gospodarki budowlanej oraz liczni uczniowie techników i szkół branżowych. Wydarzenie było objęte Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wycieczkę do Warszawy zorganizowali Anna Jarząb nauczyciel przedmiotów budowlanych oraz Bartłomiej Hebel nauczyciel geografii i matematyki. Życzymy sukcesów naszym uczniom w kolejnych etapach olimpiady.