Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze uczestniczyli w etapie szkolnym XXI Olimpiady Znajomości Afryki. Do trudnego testu przystąpiło 31 uczniów klas: I,II i III Liceum. Test obejmował zagadnienia z zakresu: historii, geografii, etnografii , wiedzy o kulturze i religiach Afryki. Do etapu okręgowego awansowało troje uczniów z największą ilością poprawnych odpowiedzi: I miejsce.-Igor Dolatowski, kl. III a, II miejsca -Agata Gawda i Marcin Słotwiński, kl. II a. Etap okręgowy planowany jest na 4 marca 2023 r. Uczniowie Liceum uczestniczą w OZA już od 21 lat.

W dniu 7 grudnia 2022 r. w etapie okręgowym VII Olimpiady Statystycznej uczestniczyli dwaj uczniowie Liceum: Jacek Kmiotek i Dawid Perzyński z kl. III a. W ciągu 90 minut uczestnicy tego etapu rozwiązywali zadania statystyczne i przesyłali on-line do Komisji Okręgowej we Wrocławiu. Warto dodać, że samodzielność pracy uczniów kontrolowali członkowie Komisji Szkolnej i jednocześnie, za pomocą kamery oraz przekazu wideo, członkowie Komitetu Okręgowego Olimpiady Statystycznej w Dolnośląskim Urzędzie Statystycznym we Wrocławiu. Oficjalne wyniki i zaproszenia uczniów do udziału w finale centralnym Olimpiady Statystycznej zostaną ogłoszone 21 grudnia 2022 r.
W dniu 5 grudnia 2022 r. ogłoszono wyniki zawodów szkolnych XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do zawodów okręgowych OWE zakwalifikował się Dawid Perzyński, czyli aktualny od 5 grudnia 2022 roku laureat Orła Dolnośląskiego.