9 stycznia 2023 r. 43-osobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze uczestniczyła w wycieczce szkolnej i w wykładzie otwartym na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

W ramach projektu: "Bez ocen”. Wykładowcy UEW uczniom" dr Aleksander Binsztok wygłosił wykład pt. "Pozytywna perswazja  na co dzień, czyli jak dobierać słowa i jak kształtować mowę ciała, aby przekonać innych i bronić się przed manipulacjami".

Uczniowie z 10 szkół średnich, zgromadzeni w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego UEW, z dużym zainteresowaniem wysłuchali treści wykładu i chętnie uczestniczyli w dyskusji. Wykładowca przekonywał słuchaczy m.in. o tym, że lepiej odbierany od zwrotu "Nie martw się" jest zwrot "Bądź spokojny", a zamiast mówić "Nie chcę robić Ci problemów" lepiej powiedzieć "Chcę Ci pomóc". Naszym uczniom tak się spodobała wizyta na Uniwersytecie Ekonomicznym, że zgłaszali chęć udziału w kolejnym wykładzie. Zgodnie z planem projektu kolejne wykłady otwarte odbędą się w marcu i maju 2023 roku. Będzie to kolejna okazja do zapoznania się uczniów z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i ciekawe uzupełnienie treści nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Autor: Bogusław Sitnik