Laboratoria przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach realizowanego programu  #LaboratoriumPrzyszłości Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu zakupił wiele pomocy dydaktycznych, dzięki którym uczniowie szkoły podstawowej mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Uczniowie klas I-III oraz klas IV-VIII szkoły podstawowej mieli okazję przetestować maszynę do szycia zakupioną w ramach programu  #LaboratoriumPrzyszłości.  Na początku nauczyli się poprawnego zakładania nici na igłę oraz wykonali swoje pierwsze ozdobne ściegi na materiale.

Podczas zajęć uczniowie poznają tajniki krawiectwa. Zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem nauczycieli Marii Wielogórskiej oraz Joanny Krukowskiej-Zdanowicz.