Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

W dniu 14 marca 2023 roku w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze odbyło się spotkanie z przedstawicielem Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu – inspektorem Jackiem Grygotowiczem. Spotkanie zorganizowane było dla uczniów klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia i miało na celu zapoznanie młodzieży z obowiązującymi prawami i obowiązkami pracownika młodocianego. Uczestnicy spotkania zostali uczuleni na zachowanie szczególnej ostrożności podczas zajęć praktycznej nauki zawodu i przestrzeganie wszelkich zasad BHP, gdyż o wypadek w pracy nie jest trudno.
W dużej mierze to właśnie my jako pracownicy odpowiadamy za bezpieczeństwo w pracy, dlatego niezbędne jest nam szkolenie BHP.

Obecnie pierwszoklasiści przygotowują się do Wojewódzkiego Konkursu BHP dla Młodzieży z OHP a spotkanie z panem Jackiem niewątpliwie było dawką cennych informacji, którą przedstawiciel Hufca Pracy w Górze wykorzysta już 4 kwietnia na etapie wojewódzkim. A kto nim będzie? Tego dowiemy się już niebawem. Młodzież wypełni test wiedzy dot. BHP a na jego podstawie zostanie wybrana osoba, która z największą liczbą punktów będzie reprezentować jednostkę w kolejnym etapie.

Tekst: Magdalena Gronowicz – st. wychowawca HP w Górze
Zdjęcia: Magdalena Gronowicz – st. wychowawca HP w Górze

Dagmara Hanczyn – st. wychowawca HP w Górze

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz