Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Wielkim sukcesem Liceum Ogólnokształcącego w Górze zakończył się Finał Strefy Legnickiej w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt, rozgrywany 14 marca br. w Hali Arkadia. 

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Górze, wygrywając ten turniej, zostały Mistrzami Strefy Legnickiej i awansowały do Finału Wojewódzkiego. W zawodach obok naszego Liceum wzięły udział następujące szkoły: II Liceum Ogólnokształcące z Legnicy, Zespół Szkół nr 2 z Lubina oraz Zespół Szkół Zawodowych ze Złotoryi. W pierwszym półfinale drużyna z Lubina pokonała Legnicę po dogrywce 2-1. W drugim półfinale pokonaliśmy szkołę ze Złotoryi  3-0. Bramki w meczu strzeliły Karolina Świstek, Julia Jasek i Hanna Cieśla. Brązowy medal zdobyły piłkarki ze Złotoryi, pokonując w meczu o trzecie miejsce po dogrywce swoje koleżanki z Legnicy 4-2. W wielkim finale zmierzyliśmy się z Liceum z Lubina, wygrywając pewnie 3-0 po 2 bramkach Julii Jasek i jednej Karoliny Świstek. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Wałbrzychu. Jest to najlepsze miejsce w historii występów naszego Liceum w tej dyscyplinie sportowej w ramach Licealiady.

Oto skład naszego fantastycznego zespołu: Hanna Cieśla, Barbara Czajkowska, Marta Dokładańska, Karolina Gawda, Julia Jasek, Natalia Kawula, Anna Kierkiewicz, Oliwia Koszowska, Roksana Nemeczek, Aleksandra Nowaczyk, Natalia Sawczyszyn, Nikola Sawicka, Karyna Shytko, Julia Stankiewicz, Karolina Świstek, Agata Teresiak, Natalia Żołnieruk, Julia Kozakowska. Opiekunem drużyny jest Wojciech Janicki.

Specjalne podziękowania składamy Kierownikowi Hali Arkadia Andrzejowi Jasiakowi, za udostępnienie hali i ogromną pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu turnieju. 

Zawody sędziowali Paweł Ślosarczyk i Bartłomiej Hebel, którym dziękujemy za sprawne i bezproblemowe przeprowadzenie finału. Dziękujemy wszystkim zespołom za walkę i dostarczenie wielu wspaniałych emocji, a drużynie reprezentującej Liceum Ogólnokształcące w Górze, życzymy powodzenia w Wałbrzychu.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz