Uczniowie Zespołu Szkół w Górze odwiedzili Poznań Motor Show 2023. W wycieczce uczestniczyło 17 uczniów pod przewodnictwem Jacka Miszczuka. Dla zwiedzających przygotowano takie ekspozycje jak: samochodowa, motocyklowa, caravaningowa, detalingowa oraz ciężarowa. W sumie zaprezentowano ponad 1000 pojazdów.

W pawilonie 5 przedstawiono wystawę producentów i dealerów światowych marek samochodowych, takich jak:  Mazda, Kia, Nissan, Suzuki, Maxus, SsangYong, Hyundai, Dacia, Renault, Volkswagen, Skoda, Seat. W pawilonie 6 wystawiono wiele luksusowych modeli samochodów z najnowszymi modelami: Mercedes, Bentley, Jaguar, Ferrari, Range Rover, McLaren, Porsche, Audi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe modele samochodów elektrycznych, które już za kilka lat będą królować na ulicach świata np.: Kia EV6, Skywell ET5, Megane E-Tech – Elektryczny, Tesla Model S, Audi e- tron GT, Kia Niro Electronic, Nisan Townstar, Hyundai IONIQ 5, Dacia Karlik, Mercedes AMG EQE434 Matic, Ford Mustang Electric. Dla miłośników dwóch kółek w salonie motocyklowym znaleźliśmy duży wybór motocykli: Honda, MV Augusta, Kawasaki, Vespa, Piaggio, Junak, Triumph, Harley- Davidson, Zero, Royal Enfield, Super Soco.

Każdy zwiedzający mógł znaleźć coś dla siebie, podziwiać  piękno techniki motoryzacyjnej, jej najnowsze rozwiązania oraz aktualne ceny rynkowe. Wycieczka sprawiła wiele przyjemności górowskim fanom motoryzacji oraz pozwoliła poszerzyć horyzonty.