Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala wzięli dziś udział w uroczystym przekazaniu sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze oraz w obchodach Dnia Strażaka połączonych z włączeniem jednostki OSP Czernina do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W uroczystościach udział także wzięli: Zastępca Komendanta Głównego PSP – nadbrygadier dr inż. Adam Konieczny, Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP - nadbrygadier Marek Kamiński, Komendant Powiatowy PSP w Górze - starszy brygadier mgr inż. Krzysztof Panocha, duchowieństwo, samorządowcy, sponsorzy sztandaru, strażacy PSP i OSP, młodzież i mieszkańcy powiatu górowskiego.

Uroczystości poprzedziła msza święta odprawiona w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. Następnie uczestnicy obchodów w asyście kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz z udziałem orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przemaszerowali na plac Bolesława Chrobrego w Górze, gdzie odbyła się główna ceremonia. Prócz przekazania sztandaru zostały także wręczone strażakom medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Nastąpiło też wręczenie aktu włączenia jednostki OSP w Czerninie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.