Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Dziś, na przystanku przy ulicy Starogórskiej w Górze odbyło się oficjalne otwarcie Kolejowej Komunikacji Autobusowej pomiędzy Górą a Bojanowem i Rawiczem. Nowe połączenie umożliwia mieszkańcom powiatu górowskiego korzystanie z dobrodziejstw komunikacji kolejowej we wszystkich kierunkach w kraju.

 

W uroczystości udział wzięli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Maj oraz Starosta Rawicki Adam Sperzyński, Burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik, Burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel, Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala, przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, samorządowcy i media. Uczestnicy uroczystości zgodnie podkreślali, że uruchomienie nowego połączenia było możliwe dzięki zaangażowaniu samorządowców Gminy Góra, Powiatu Górowskiego i Województwa Dolnośląskiego. Autobus KKA jest komunikacją zastępczą do czasu reaktywacji linii kolejowej Góra-Bojanowo, co jak podkreślała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz może nastąpić już na przełomie lat 2025-2026.

Pierwszym autobusem KKA z Rawicza do Góry, którym podróżowali także uczestnicy uroczystości przyjechała też spora grupa mieszkańców powiatu. Ciekawostką jest fakt, że niskopodwoziowy autobus jest wyposażony w specjalny uchwyt na rowery. Przejazd na trasie Góra-Bojanowo-Rawicz jest możliwy po wykupieniu biletu kolejowego. Więcej na temat funkcjonowania nowej linii Kolejowej Komunikacji Autobusowej znajdą Państwo tutaj: https://www.powiatgora.pl/autokolej

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz