Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

W czwartek niemal cała społeczność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu wyruszyła na wycieczkę do Góry na ścieżkę edukacyjną „Dziczek”. Przewodniczką po ścieżce były Danuta Klinszport i Elżbieta Baczyńska- słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wąsoszu. Był to bardzo przyjemny spacer przez las wzbogacony różnymi wiadomościami o jego roślinności i mieszkańcach. Udało się odwiedzić m in. wielki, stary dąb- pomnik przyrody. 

 

- Oj! Dużo nas trzeba było, by objąć go naszymi ramionami. Przyglądaliśmy się drzewom i innym roślinom. I tak niby przypadkiem, odpowiadając na pytania naszej przewodniczki, chyba zdawaliśmy egzamin z wiadomości o lesie. Mamy nadzieję, że zaliczony na: 6!  (Czy dostaniemy dyplomy uniwersytetu?)

W czasie spaceru uszy nasze chłonęły nie tylko różne wiadomości, ale też odgłosy lasu, zaś oczy najrozmaitsze  odcienie zieleni i brązu, a nosy odczuwały całkiem przyjemne zapachy.  Ścieżka „ Dziczek” to wspaniałe miejsce do rekreacji. Po drodze spotkaliśmy wielu amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, to pomysł godny naśladowania. 

Mając panią Danusię z przewodniczkę, nie idzie się tylko do przodu, dlatego też spacer przerywany był różnymi aktywnościami. Rzucaliśmy szyszkami do celu, w dal. Była też zabawa w chowanego. Po tak miłym spacerze na gościnę do szkółki leśnej zaprosiło nas Nadleśnictwo Góra Śląska. Tam pałaszując kiełbaski z rusztu, słuchaliśmy opowieści pani leśniczki o porożach i rogach zwierząt, kilka rogów badaliśmy  swoimi rękoma. Pokrzepieni posiłkiem, syci, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Ośrodka.

Serdecznie dziękujemy organizatorom wycieczki - Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Wąsoszu i wąsoskiemu stowarzyszeniu opieki nad zwierzętami "Kundelek", a szczególnie Danucie Klinszport i Elżbiecie Baczyńskiej. Dzięki włączeniu nas w realizację projektu” W ZGODZIE Z NATURĄ” – SPOTKANIA” ŻYJ EKO CZYLI JAK” spędziliśmy ciekawie,  mile i aktywnie  czas. - relacjonuje nauczycielka i opiekunka grupy Katarzyna Kowaluk.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz