Dziś, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu odbyła się niecodzienna uroczystość pasowania na przedszkolaka, powitania nowych uczniów szkoły podstawowej oraz otwarcia nowo wybudowanej windy, która służyć będzie wychowankom placówki.

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Michał Jaros, Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala, Dyrektor SOSW w Wąsoszu Justyna Dąbrowska, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer oraz radni Rady Powiatu Górowskiego, społeczność SOSW w Wąsoszu, rodzice, przedstawiciele instytucji współpracujących z SOSW oraz sponsorzy.

- Ogromne słowa podziękowania kieruję w stronę Zarządu Powiatu Górowskiego oraz radnych Rady Powiatu Górowskiego za decyzję o przeznaczeniu pieniędzy na budowę windy w naszym ośrodku oraz za wsparcie podczas realizacji tego zadania – mówiła Dyrektor Justyna Dąbrowska.

- Cieszymy się, że udało nam się zrealizować kolejną inwestycję w SOSW w Wąsoszu. Dwa lata temu w placówce powstała nowoczesna kotłownia, która w sposób ekologiczny zabezpiecza ciepło we wszystkich budynkach szkoły. Dziś otwieramy nową windę, a już niebawem rozpocznie się kompleksowy remont zabytkowej klatki schodowej. Dziękuję wszystkim za współpracę przy realizacji tych ważnych zadań – mówiła Starosta Górowski Urszula Szmydyńska.

Budowa windy zewnętrznej mogła być realizowana dzięki wsparciu finansowemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z budżetu Powiatu Górowskiego.