W ramach integracji międzypokoleniowej odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Wąsosza. Zaproszeni seniorzy wraz z wychowankami wzięli udział  w zajęciach zatytułowanych  „Jesienne inspiracje”. Uczestnicy mieli okazję wykazać się kreatywnością, wykorzystując różne materiały i techniki do tworzenia ciekawych prac plastycznych.

Umiejętności komunikowania się między młodym człowiekiem a seniorem, to bardzo cenne doświadczenie. Pozwala na przełamanie wielu barier, ułatwia funkcjonowanie we współczesnym świecie, w którym bardzo często brakuje czasu na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Dla wszystkich było to mile spędzone popołudnie.