W Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu przedświąteczny klimat pojawił się już od listopada, ponieważ wtedy właśnie rozpoczęły się próby do jasełek które zaprezentowane zostaną podczas wystawy szopek bożonarodzeniowych i potraw wigilijnych w dniu 14 grudnia. W jasełkach główne role odgrywają podopieczni, którzy przypominają swoim występem historię narodzin Pana Jezusa. Oprócz terapii teatralnej trwają również zajęcia z terapii kulinarnej, w czasie której wspólnie z mieszkańcami pieczone są, a następnie zdobione świąteczne pierniki. W salkach terapii zajęciowej mieszkańcy wykonują kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, dekoracje do pokoi oraz stroiki bożonarodzeniowe. Podopieczni budują dwie szopki. Większa wykorzystana jest jako dekoracja w czasie prezentowanych jasełek, a mniejsza będzie częścią wystawy. Dla mieszkańców przygotowywane są paczki, które po kolacji wigilijnej wręczy Święty Mikołaj.

W organizowanej wystawie szopek i potraw wigilijnych wezmą udział: Dom Pomocy Społecznej w Rogowie, Dom Pomocy Społecznej w Rościsławicach, Dom Pomocy Społecznej we Wschowie, Dom Pomocy Społecznej we Wronińcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Górze, Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze, Klub Seniora w Górze, Sołectwo Wroniniec, Szkoła Podstawowa w Sicinach (występ artystyczny) oraz Liceum Ogólnokształcące w Górze (występ artystyczny).