W dniu 5 grudnia 2023 roku Dyrektor LO w Górze Magdalena Mielczarek podpisała z prof. WAT dr hab. Monika Szyłkowską, Prorektor d/s studenckich umowę Patronacką z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Od teraz Liceum Ogólnokształcące w Górze, rozpoczyna oficjalną współpracę z tą zacną, wyjątkową Uczelnią. Po oficjalnych uroczystościach ppłk Konrad Wojtowicz, zaprezentował poszczególne wydziały uczelni od: Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa, Inżynierii Mechanicznej, Inżynierii Lądowej i Geodezji, Elektroniki, Cybernetyki po Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, Nowych Technologii i Chemii oraz Instytut Optoelektroniki. Dyrekcja górowskiego LO oraz nauczyciele i uczniowie czują się wyróżnieni oraz dumni.