PCDNiPP-P w Górze już od kilku lat realizuje program edukacyjny w ramach, którego autorka Grażyna Onichimowska – konsultant edukacji artystycznej  rozwija w uczniach pasję do malowania i rysowania. Zalety tego programu to przede wszystkim obcowanie z profesjonalistką, która wprowadza młodego twórcę w świat sztuki. Pod jej okiem doskonalą swoje umiejętności rysowania, malowania, mieszania kolorów, wyczucia kompozycji i przestrzeni.  Rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność oraz pasje.

Podczas tegorocznych ferii młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach z rysunku, poznać podstawowe techniki rysunkowe, a także niecodzienne sposoby wyrażania własnej wrażliwości artystycznej poprzez kreskę. Rysunek to podstawowa technika tworzenia - fundament, od którego warto zacząć przygodę ze sztuką. Głównym celem tegorocznego warsztatu rysunku było nauczenie się rysowania modela realistycznie i anatomicznie. Rozpoczęliśmy od odwzorowania sylwetki z zachowaniem proporcji ciała, zbudowania przestrzeni, przez odwzorowanie szczegółów anatomicznych.
Młodzi twórcy poszukiwali siebie i swojej indywidualności w działaniach rysunkowych poprzez eksperymenty i dobrą zabawę. Uczyli się patrzeć, widzieć, obserwować a potem interpretować otaczającą ich rzeczywistość za pomocą zróżnicowanej kreski, dzięki czemu powstałe prace okazały się „prawdziwe” .