30 stycznia 2024 r. Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Górowski Andrzej Rogala przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Wiesława Pospiecha, w obecności Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Natalii Kornickiej, podpisali umowę na realizację I etapu modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 1081D w m. Gola Górowska.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Melioracyjne „Drogomel” A . Skoczylas – K. Głuszko, Spółka Jawna z Góry.

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest wykonanie kanalizacji deszczowej wraz wpustami oraz ciągu pieszego z kostki brukowej szarej o gr. 8 cm, szerokości chodnika 1,80 m, dł. ok. 942 m. Zjazdy do posesji oraz zatoka autobusowa z kostki betonowej grafitowej  gr. 8 cm.

Docelowo w II etapie  planuje się wykonanie nowej nawierzchni oraz wyniesione przejścia dla pieszych, oznakowanie poziome i pionowe

Wartość I etapu inwestycji brutto wynosi 2 075 110,10 zł.

Zadanie realizowane jest z udziałem środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 1 960 000 zł oraz środków własnych z budżetu Powiatu  Górowskiego.