26.02.2024 przedszkolaki z Przedszkola Specjalnego w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Wąsoszu świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Przedszkole zamieniło się w tajemniczy park jurajski, a w salach powstały "dinozaurowe" kąciki.

Dzieci przeszły ścieżką sensoryczną śladami dinozaurów. Wspólnie dokonały "wykopalisk", dzięki którym zobaczyły jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Następnie uczestniczyły w szeregu dino-zabaw. Przez latarkę "podglądały" jaki dinozaur wykluje się z jajka, malowały gipsowe figurki dinozaurów oraz kolorowały kredkami. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych naśladując ruchy dinozaurów. Ten dzień przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.