Dokonano ostatnich uzgodnień w zakresie zaprojektowania odprowadzenia wód w związku z planowaną modernizacją drogi powiatowej w m. Witoszyce i odcinka drogi od Wioski w kierunku drogi wojewódzkiej nr 323.

Modernizacja przewiduje wybudowanie chodnika z kostki betonowej gr. 8 cm, zjazdy do posesji i położenie nowej nawierzchni.

Powiat Górowski na realizację zadania otrzymał dofinasowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 7 600 000 zł. Jest to kontynuacja modernizacji drogi o przebiegu od skrzyżowania drogi powiatowej nr 1068D z drogą wojewódzką nr 305 w m. Siciny do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 323 w m. Witoszyce. M. in. wcześniej zmodernizowano odcinek Siciny – Wioska, wykonano nową nawierzchnię, chodniki, zjazdy do posesji, organizację ruchu. Koszt realizacji zadania wynióśł  5.167.903,50 zł.