Informujemy, że decyzją Nr 9/2024 z dnia 20.03.2024 r. Dolnośląski Kurator Oświaty Ewa Skrzywanek przyznała akredytację Powiatowemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli w Górze na kolejne 5 lat tj. do 20 marca 2029 roku.

22 stycznia 2024 r. dyrektor PCDNiPP-P w Górze Bernard Bazylewicz w uzgodnieniu z organem prowadzącym złożył wniosek do Dolnośląskiego Kuratora Oświaty o przyznanie akredytacji placówce doskonalenia nauczycieli tj. Powiatowemu Ośrodkowi  Doskonalenia Nauczycieli, wchodzącemu w skład zespołu placówek Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Dolnośląski Kurator Oświaty Ewa Skrzywanek powołała komisję akredytacyjną. W pracach komisji jako obserwator z ramienia Powiatu brał udział dyrektor PCDNiPP-P w Górze.

Komisja spotkała się 3 razy, w tym jeden raz w Górze - 26 lutego w placówce odbyła się wizyta akredytacyjna.

Jest to już drugi wniosek złożony przez dyrektora PCDNiPP-P w Górze rozpatrzony pozytywnie. Warto podkreślić, że wynagrodzenia nauczycieli doradców metodycznych pracujących w górowskim ośrodku doskonalenia są finansowane z budżetu wojewody.