W dniach 13 i 14 kwietnia 2024 roku, z inicjatywy rodziców Stefanii – przedszkolaka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu – Państwa Katarzyny i Bartosza Wróbel, odbył się I Charytatywny Miting Badmintonowy – Niebieski.

Wydarzenie honorowym patronatem objęły Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz.

Celem przedsięwzięcia, oprócz przybliżenia uczestnikom idei gry w badmintona jako alternatywnego sposobu spędzenia czasu wolnego, było zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu.

W ciągu dwóch dni odbyły się pokazy techniki gry w badmintona prowadzone przez zawodowych graczy, rozgrywki singlowe i deblowe oraz prezentacja technik gry dla osób niepełnosprawnych ruchowo.  Dzięki uprzejmości Dyrektora Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze, Ryszarda Wawera, impreza odbyła się w hali sportowej „Olimpia” w Górze.

W trakcie wydarzenia zbierane były środki finansowe w ramach zbiórki publicznej na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i udzielenia wsparcia imprezy, Dyrekcja SOSW w Wąsoszu oraz Państwo Katarzyna i Bartosz Wróbel składają serdeczne podziękowania.

I Charytatywny Miting Badmintonowy – Niebieski był wyrazem gotowości do budowania społeczeństwa świadomego, akceptującego oraz szanującego drugiego człowieka. Planowana jest kolejna edycja wydarzenia.