14 maja 2024 roku uczestnicy programu ,,Rehabilitacja 25 plus" zwiedzali Zamek Książęcy w Oleśnicy. Ten zamek jest jednym z najcenniejszych zabytków na Dolnym Śląsku. Zbudowany został w XIV w.

Absolwenci zwiedzali Zamek z audio przewodnikiem, zaczynając od dziedzińca zamkowego gdzie znajdują się malownicze krużganki, a także liczne wmurowane   w ściany płaskorzeźby, herby i popiersia, między innymi księcia Jana z rodu Podiebradów i jego pierwszej żony Krystyny  z Szydłowieckich  z XVI wieku.  Wewnątrz zamku uwagę absolwentów przykuł ,,Hol pod słoniem" gdzie wisi imponujące trofeum w postaci głowy słonia oraz ,,Sala Rycerska" w której znajduje się jedyny obraz , który pozostał w zamku po 1945 roku ,,Polowanie z sokołem". Na koniec absolwenci zwiedzili komnaty oraz wieże Pałacu. Wycieczka poprzez oglądanie tej  renesansowej budowli pozwoliła poznać historię zamku oraz poszerzyła wiedzę na temat regionu.