22 maja 2024 roku w Domu Kultury w Górze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka zorganizowana przez Powiatową Państwową Straż Pożarną w Górze oraz Oddział Powiatowy ZOSRP RP w Górze.

W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Górowski Urszula Szmydyńska, Wicestarosta Andrzej Rogala oraz przedstawiciele samorządów: Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Gminy Góra Mateusz Szuszkiewicz, Skarbnik Gminy Wąsosz Jadwiga Rodzewicz, Wójt Gminy Niechlów Karol Czapla oraz Wójt Gminy Jemielno Anna Hrebenyk.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Starosta Górowski Urszula Szmydyńska życzyła strażakom z okazji ich święta zdrowia oraz szczęśliwych powrotów z akcji. Pogratulowała również odznaczonym i nominowanym strażakom.