"Komu nie udało się zwyciężyć sercem lub rozumem usiłuje zwyciężyć przemocą. Każdy przejaw przemocy dowodzi moralnej niższości…”

"Przemoc nie jest oznaką siły lecz słabości”

- Ks. Jerzy Popiełuszko

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zakończyło tegoroczną edycję programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc domową.

W tegorocznej edycji programu udział wzięło 6 mężczyzn pochodzących z terenu Powiatu Górowskiego skierowanych przez Zespoły Interdyscyplinarne oraz zgłaszających się dobrowolnie.

Program składał się z 10 spotkań grupowych oraz spotkań indywidualnych organizowanych w terminie od 08.06.2024 r. do 07.07.2024 r, prowadzony był przez profesjonalnych trenerów. Celem programu korekcyjno-edukacyjnego jest oddziaływanie na sprawców w celu nauczenia ich samokontroli, kształtowania u nich postawy partnerstwa i szacunku wobec bliskich oraz odpowiedzialności moralnej i prawnej za popełnione czyny przemocowe.

Jednocześnie informujemy, iż w nadchodzącym roku 2025 PCPR w Górze będzie realizowało kolejną edycję przedmiotowego programu. Osoby zainteresowane udziałem w programie edycja 2025 prosimy o kontakt:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ul. Armii Polskiej 8, 56-200 Góra,
pokój nr 2 , tel. 65 65 00 991