Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi informuje o inauguracji programu stypendialnego. Tytułowy pomost to stypendium na I rok studiów. Jego rolą jest wspieranie  młodych ludzi oraz zachęcenie ich do kontynuowania nauki na studiach. O stypendium może się ubiegać każdy maturzysta kończący szkołę ponadpodstawową w 2024 r., który spełni określone regulaminem warunki, m.in. osiągnie dobre wyniki na egzaminie maturalnym, rozpocznie studia dzienne w akademickiej uczelni publicznej, mieszka w małej miejscowości oraz pochodzi z rodziny, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty określonej regulaminem stypendium. Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 10 000 zł i będzie wypłacane w 10 miesięcznych ratach. Stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży zagranicznych.

8 lipca 2024 r. rozpoczął się nabór wniosków o rekomendację do Programu Stypendiów Pomostowych. Aby aplikować o rekomendację, należy wypełnić formularz wniosku dostępny na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM) i przesłać go tradycyjną pocztą na adres: Fundacja Edukacji Międzynarodowej
ul. Racławicka 101 53-149 Wrocław z dopiskiem „stypendia pomostowe”.

Termin nadsyłania wniosków mija 29 lipca 2024 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Więcej informacji oraz wzory wniosków dostępne są na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej: https://www.fem.org.pl/nasze-projekty/aktualne-projekty/stypendia-pomostowe/ oraz na stronie Fundacji Edukacyjnej Przyszłości: https://www.fundacjafep.pl/pl/programy/program-stypendiow-pomostowych .

FEM finansuje 25% wartości każdego stypendium, dzięki dotacji ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „zDolny Śląsk”. 75% stypendiów pomostowych finansowane jest przez ogólnopolskiego organizatora FEP ze środków od jej sponsorów, w tym: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji BRE Banku i wielu innych podmiotów.

Źródło: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu