15 lipca 2024 roku Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Wicestarosta Ryszard Wawer przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Wiesława Pospiecha, w obecności Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze Magdaleny Mielczarek podpisali umowę na zadanie pn. „Prace konserwatorskie w budynku Liceum Ogólnokształcącym w Górze”

Wykonawcą zadania jest firma HK TERM Sp. z.o.o. z Wąsosza, którą reprezentowała Prokurent Patrycja Kozłowska-Hawryszko.

Zadanie polegać będzie na wymianie stolarki okiennej drewnianej na okna z PCV potrójnie szklone, montażu nowych drzwi zewnętrznych oraz pokryciu i ociepleniu dachu. Dzięki tej inwestycji zmniejszone zostanie zapotrzebowanie na energię cieplną w budynku szkolnym. Jest to kontynuacja termomodernizacji budynku liceum, której pierwszy etap rozpoczął się w 2022 roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 990.000,00 zł, a na jego realizację Powiat Górowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 833.000,00 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Termin realizacji: do 31.10.2024 r.