1 sierpnia 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Górze, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu Justyna Dąbrowska, przy kontrasygnacie Głównej Księgowej Małgorzaty Morgi, w obecności Starosty Górowskiego Kazimierza Boguckiego oraz Wicestarosty Ryszarda Wawera podpisała umowę na realizację zadania pn. „Prace konserwatorskie budynku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu”.

Wykonawcą zadania jest firma TB-TECH Tomasz Zaremba z Dąbcza, którą reprezentował Pan Tomasz Zaremba.

Zadanie polegać będzie na remoncie ścian, sufitów, oraz podłóg, wymianie wewnętrznej stolarki drzwiowej oraz remoncie schodów.

Dzięki remontowi poprawi się funkcjonalność wnętrz budynku, co pozytywnie wpływie na komfort nauki i pracy uczniów oraz nauczycieli.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 389.313,24 zł, a na jego realizację Powiat Górowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 343.000,00 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Termin realizacji: do 30 września 2024 r.