22 sierpnia 2024 roku Starosta Górowski Kazimierz Bogucki, Wicestarosta Ryszard Wawer, Przewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego Urszula Szmydyńska oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Natalia Kornicka odebrali inwestycję pn. „ Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1081D w m. Gola Górowska”.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Drogowo-Melioracyjne „Drogomel” A . Skoczylas – K. Głuszko, Spółka Jawna z Góry, natomiast firma Usługi Projektowe „Furmaniak” z Leszna, reprezentowana przez Wiesława Furmaniaka pełniła nadzór nad realizowanym zadaniem.

Inwestycja polegała na przebudowie odcinka drogi powiatowej nr 1081D w miejscowości Gola Górowska, w zakresie budowy ciągu pieszego o szerokości 1,80 m na odcinku ok. 942 m oraz kanalizacji deszczowej wraz z wpustami. Nawierzchnia chodnika wykonana została z kostki betonowej szarej grub. 8 cm, natomiast nawierzchnia zjazdów z kostki betonowej grafitowej grub. 8 cm.

Dodatkowo wykonano warstwę ochronno-wyrównawczą na jezdni.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2.417.481,83 zł, a na jego realizację Powiat Górowski uzyskał dofinansowanie w wysokości 1.960.000,00 zł, z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Piotr Szumiec, Sołtys wsi Gola Górowska wraz z przedstawicielami Rady Sołeckiej, w imieniu mieszkańców serdecznie podziękował za wykonane zadanie.