5 października 2024 roku odbyła się X edycja Maratonu MTB, organizowana przez Stowarzyszenie „Sto procent pasji”, lokalny, amatorski klub kolarski DGR Racing Team, Dom Kultury w Górze, Ośrodek Kultury Fizycznej w Górze oraz Nadleśnictwo Góra Śląska.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Górowskiego Kazimierza Boguckiego. W imprezie udział wzięła również Przewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego Urszula Szmydyńska.

Do tegorocznego maratonu zgłosiło się 99 zawodników. Organizatorzy przygotowali trasy o różnym stopniu trudności: dystans Mini (27 km) oraz Mega (54 km). Dla młodszych uczestników przewidziano wyścigi młodzieżowe: Młodzik (11 km) i Junior (14 km), a dla najmłodszych, do lat 11, specjalne wyścigi dziecięce.

Wspólnie z Nadleśnictwem Góra Śląska, podczas maratonu zorganizowano akcję „Drzewko za makulaturę”. Każdy, kto przyniósł makulaturę na stadion, otrzymał sadzonkę drzewka. Dla najmłodszych uczestników przygotowano animacje i zabawy, które umiliły czas spędzony na imprezie.

Na zakończenie wydarzenia zwycięzcom wręczono nagrody, doceniając ich determinację i pasję.

Maraton MTB „Sto Procent Pasji” na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez sportowych, przyciągając uczestników z całej Polski.