Z incjatywy radnej Powiatu Górowskiego Pani Anity Heinze-Kasprzak i na zaproszenie Starosty Górowskiego, w dniu 21 października 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Górze  odbyło się spotkanie z Wicewojewodą Dolnośląskim Panem Piotrem Kozdrowickim.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Górowski Pan Kazimierz Bogucki, Wicestarosta Górowski Pan Ryszard Wawer, Przewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego Pani Urszula Szmydyńska, Radna Rady Powiatu Górowskiego Pani Anita Heinze-Kasprzak, Radna Rady Miejskiej Wrocławia Pani Anna Kołodziej oraz Asystent Wicewojewody Pan Tomasz Korgól.

Podczas spotkania omówiono wiele ważnych tematów, w tym pilne potrzeby inwestycyjne, przede wszystkim w zakresie remontu i przebudowy dróg oraz możliwości uruchomienia nowych poradni specjalistycznych w ramach NFZ. Istotnym tematem było również otwarcie punktu orzekającego Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Górze. Pan Wicewojewoda zapewnił, iż jego uruchomienie nastąpi już wkrótce (zaraz po spotkaniu służby Pana Wojewody podjęły niezbędne działania logistyczne w tej sprawie).

Po spotkaniu w Starostwie Powiatowym udaliśmy się w teren. Pokazaliśmy wykonaną inwestycję w miejscowości Ryczeń, przejechaliśmy drogą powiatową Ryczeń-Osetno, ukazując jej zły stan techniczny, następnie przejechaliśmy nową obwodnicą Góry i finalnie pojechaliśmy do miejscowości Witoszyce, gdzie realizowana jest największa inwestycja drogowa na terenie Powiatu Górowskiego.

Spotkanie z Wicewojewodą Dolnośląskim Panem Piotrem Kozdrowickim pozwoliło na dokładne omówienie potrzeb Powiatu oraz planowanych działań inwestycyjnych. Wszystkie strony wyraziły pełną gotowość do dalszej współpracy na rzecz realizacji ustalonych priorytetów, za co serdecznie dziękujemy.