30 września 2024 roku odebrano inwestycję pn. „Prace konserwatorskie budynku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu”. W odbiorze uczestniczyli Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wąsoszu Justyna Dąbrowska oraz Wicedyrektor Izabela Matuszewska.

Wykonawcą zadania była firma TB-TECH Tomasz Zaremba z Dąbcza.

Zakres prac obejmował remont ścian, sufitów i podłóg, wymianę wewnętrznej stolarki drzwiowej oraz renowację schodów.

Dzięki przeprowadzonemu remontowi znacząco poprawiła się estetyka i funkcjonalność wnętrz, co stworzyło bardziej przyjazne warunki do nauki oraz pracy.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 389.313,24 zł, a na jego realizację Powiat Górowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 343.000,00 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.