Projekt Zespołu Szkół w Górze uczestniczy w programie POWER "Mobilność to sukces" realizowanym na zasadach programu Erasmus+.

Nauczyciele przedmiotów logistycznych, ekonomicznych, obsługi klienta oraz reklamy i zarządzania będą zdobywać cenne doświadczenie zawodowe w firmach portugalskich, w mieście Braga. Biorąc udział w szczególnego rodzaju, siedmiodniowych praktykach zawodowych tj. job shadowing. Obserwując pracę w danej firmie a także wykonując pewne obowiązki poznają oni organizację i specyfikę pracy w danej firmie oraz tajniki zawodu, jednym słowem nauczyciele przyjrzą się firmie „od środka”. Oprócz tego, uczestnicy projektu pogłębią znajomość specyfiki nauczanego przedmiotu i mechanizmów rządzących światem pracy co będzie skutkowało dostosowaniem przekazywanej wiedzy teoretycznej do wymagań pracodawców, a także uzyskają nowe spojrzenie na programy i metody nauczania, czego rezultatem będzie udoskonalenie i zweryfikowanie dotychczas stosowanych technik nauczania i wdrożenie innowacyjnych metod nauczania.

Oczekiwanymi efektami będą skonstruowanie lepszej, bardziej efektywnej oferty kształcenia,  przygotowanie autorskich programów nauczania zawodu, działanie te zwiększą jakość kształcenia zawodowego i będą zapobiegać zjawisku przedwczesnego kończenia nauki wśród uczniów. Natomiast, przewidywanym efektem długofalowym, powyższych działań będzie udoskonalenie procesu nauczania przedmiotów zawodowych, dostosowanie metod nauczania praktycznego do europejskich standardów  i zapotrzebowań pracodawców oraz wzmocnienie potencjału edukacyjnego placówki.

Czas trwania projektu przewidziano na okres 12 miesięcy.

Koordynator projektu,

Katarzyna Staniszewska