Dzięki współpracy pomiędzy samorządami Powiatu i Gminy Góra, Powiat Górowski  realizuje inwestycję pn. „Poprawa stanu nawierzchni chodnika w pasie drogi powiatowej w m. Ligota”.

Starosta Górowski Anna Kolibek, Wicestarosta Andrzej Rogala przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Wiesława Pospiecha podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Drogowym „DROGBUD” Gostyń Sp. z o.o. reprezentowanym przez Andrzeja Wojciechowskiego i Jerzego Nawrockiego na realizację inwestycji  obejmującej wykonanie nawierzchni bitumicznej chodnika na odcinku 0,977 km, zjazdów do posesji z kostki betonowej szarej oraz umocnienie skarp.

W podpisaniu umowy uczestniczyła również Burmistrz Góry - Pani Irena Krzyszkiewicz oraz Skarbnik Miasta i Gminy Góra Marek Balowski. Dzięki przychylności i finansowemu wsparciu inwestycji przez gminny samorząd w wysokości do 50%,  tj. 138 660,00 zł, Powiat Górowski przystępuje do realizacji tego długo oczekiwanego przedsięwzięcia przez mieszkańców Ligoty.

Wartość zadania wynosi 277 320,83 zł.