Dzięki dobrej współpracy między samorządem powiatowym i Gminą Góra zostanie zrealizowane kolejne zadanie.

29 września 2020 roku Powiat Górowski reprezentowany przez Annę Kolibek – Starostę Górowskiego, Andrzeja Rogalę – Wicestarostę Górowskiego przy kontrasygnacie Wiesława Pospiecha – Skarbnika Powiatu podpisał porozumienie z Gminą Góra, reprezentowana przez Irenę Krzyszkiewicz – Burmistrz Góry przy kontrasygnacie Marka Balowskiego – Skarbnika Miasta i Gminy Góra w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia, polegającego na zmianie dotychczasowej organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 1076D Góra – Czernina w miejscowości Czernina.

Uwzględniając potrzebę poprawy bezpieczeństwa zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych zostanie poprawione oznakowanie drogi. Uzupełnione będą znaki pionowe w rejonach skrzyżowań: Narutowicza – Rydzyńska, Górska – Rynek, Górska – Sułkowska, Narutowicza – Rynek. Zostaną też pomalowane i oznakowane przejścia dla pieszych. Zadanie będzie zrealizowane jeszcze w tym roku. Wartość wspólnej inwestycji to 4176,35 zł.