22 września 2020 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu został rozegrany turniej piłkarski- „Dzień Piłkarza” w ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Sportu”.

Do rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie szkoły i nauczyciele Ośrodka.

Zostały rozegrane trzy mecze piłkarskie. Każdy trwał dwa razy po 7 minut. W pierwszym meczu zmierzyli się uczniowie z klas najmłodszych. Drużyny były dobrane pod względem umiejętności i wieku. To starcie zakończyło się remisem.

Drugi mecz rozegrały drużyny pań- nauczycielek i uczennic z klas starszych. Po zaciętej walce na boisku, lepsze okazały się uczennice, wygrały jedną bramką.

Ostatni mecz został rozegrany pomiędzy męską kadrą Ośrodka, wspomaganą przez uczniów, a drużyną chłopców z klas najstarszych. Tu dużo lepsi okazali się uczniowie, wygrywając 6:4.

Piłkarze po zakończonej rywalizacji zjedli posiłek regeneracyjny - ciepłą kiełbaskę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknej, sportowej postawy i z niecierpliwością czekamy na kolejne rozgrywki za rok.

Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Leszek Stuczyk, Adam Nowak i Marta Białobrzewska.