W miniony piątek, 2 października 2020 r. Powiat Górowski został uhonorowany tytułem „III Najbezpieczniejszy Powiat Polski 2019”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP w ramach ogólnopolskiego programu „Bądź bezpieczny na drodze” przy współpracy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Fundacja przeanalizowała dane dotyczące wypadków drogowych oraz ich skutków zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK). W tej statystyce Powiat Górowski znalazł się na trzecim miejscu w Polsce, jako jednostka terytorialna z najniższą liczbą wypadków, osób zabitych i rannych. Dyplom wraz z okolicznościowym tytułem honorowym wręczono przedstawicielowi naszego powiatu podczas uroczystej Gali II Ogólnopolskiego Konwentu pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego” w Warszawie. Pierwsze miejsce w tym rankingu zajął Powiat Wąbrzeski (Kujawsko-Pomorskie), a drugie Powiat Sejneński (Podlaskie).