Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wąsoszu, w roku szkolnym 2020/2021 po raz kolejny, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Górze, bierze udział w programie „Trzymaj Formę!”.
Inicjatywa ta upowszechnia zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. W ramach programu wychowankowie SOSW w Wąsoszu uczestniczyli w zajęciach poświęconych zdrowemu trybowi życia. Wykorzystywali wiedzę zdobytą we wcześniejszych edycjach, utrwalali nawyki i zasady zdrowego odżywiania oraz poznawali kolejne. Po zajęciach teoretycznych przyszedł czas na działania praktyczne. Wychowankowie z zaangażowaniem i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz higieny przygotowali sałatkę owocową, którą następnie z wielką przyjemnością degustowali. Takie zajęcia promują właściwe nawyki żywieniowe. Mamy nadzieję, że uczniowie przeniosą je do swoich domów rodzinnych.

Koordynatorkami projektu są Justyna Papierniak oraz Marta Białobrzewska.