W prace nad integracją subregionu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego zaangażowały się wszystkie 29 gmin z wyznaczonego obszaru delimitacji (wyróżnienie obszarów o różnym nasileniu życia społeczno - gospodarczego, a więc delimitacja głównych ogniw gospodarczych oraz klasyfikacja pozostałych stref gospodarczych) LGOF oraz dodatkowo trzy powiaty: górowski, legnicki i polkowicki. Połączenie sił tak wielu samorządów ma spowodować lepszą pozycję i skuteczniejsze zabiegi o unijne środki na inwestycje.
Zdecydowana większość partnerów integracji uznała, że najlepszą formą współpracy jest porozumienie międzygminne, gdyż nie wymaga od samorządów ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Przedstawiciele powiatów oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego będą posiadać w tej formule głos doradczy, opiniujący z wpływem na kierunki podejmowanych decyzji oraz zakres realizowanych przedsięwzięć.

6 października 2020 roku Powiat Górowski przekazał do Legnicy fiszki zgłoszeniowe dla propozycji projektu realizowanego w ramach ZIT LGOF 2021-2017. Zgłosiliśmy:

a) instalację paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej: Liceum Ogólnokształcące w Górze, Zespół Szkół w Górze, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wąsoszu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i PPP w Górze, powiatowy budynek przychodni zdrowia w Górze, Starostwo Powiatowe w Górze w celu zmniejszenia emisji do atmosfery oraz poprawy bezpieczeństwa energetycznego.

b) termomodernizację budynków użyteczności publicznej: Liceum Ogólnokształcące w Górze, Zespół Szkół w Górze, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wąsoszu, Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i PPP w Górze, Starostwo Powiatowe w Górze w celu zmniejszenia emisji do atmosfery oraz poprawy bezpieczeństwa energetycznego.

c) połączenie Powiatu Górowskiego z siecią Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej w dwóch kierunkach: Góra – Wąsosz oraz Góra – Niechlów (rozgałęzienie do Naratów-Łękanów, dalej Siciny) i dalej do granicy województwa w kierunku Szlichtyngowa – Głogów o długości 41 km. wraz z miejscami przystankowymi, oznakowaniem poziomym i pionowym oraz barierami bezpieczeństwa. Wzmocnienie atrakcyjności turystycznej powiatu i szersze udostępnienie walorów przyrodniczo-historycznych (zabytki Wąsosza, Góry, Sicin).

4 listopada 2020 roku Zarząd Powiatu Górowskiego udzielił pełnomocnictwa Panu Tadeuszowi Krzakowskiemu – Prezydentowi Miasta Legnica pełniącemu rolę Lidera ZIT LGOF do przygotowania i przeprowadzenia postępowania oraz udzielenia zamówienia w imieniu Powiatu Górowskiego na opracowanie dokumentu pn. „Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027”.

6 listopada 2020 roku Gmina Legnica ogłosiła zamówienie publiczne na wybór wykonawcy wyżej wspomnianej Strategii.