Na posiedzeniu w dniu 17 listopada 2020 r. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji rozpatrywała petycję złożoną w dniu 10 listopada 2020 r. przez  Radnego Rady Powiatu Górowskiego Pana Grzegorza Aleksandra Trojanka dotyczącą wystąpienia do Rządu RP z pilnym wnioskiem o przejęcie budynku szpitalnego w Górze przy ul. Hirszfelda i przeznaczyć na utworzenie w nim szpitala dla chorych na COVID – 19.

Komisja po przeanalizowaniu  informacji przedstawionych przez Starostę Górowskiego Annę Kolibek o prowadzonych od początku października działaniach Zarządu Powiatu zmierzających do możliwości uruchomienia w budynku byłego szpitala tzw. szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19 uznała, że rozpatrywana petycja może wspomóc te działania. Tym samym zaopiniowała ją pozytywnie i przedstawiła projekt uchwały, która znajdzie się w porządku obrad najbliższej sesji. Za przyjęciem petycji członkowie komisji głosowali jednomyślnie.