Na zaproszenie Starosty Górowskiego Anny Kolibek odbyło się dziś spotkanie z Michałem Frąckowiakiem, Komisarzem pełniącym funkcję Wójta Gminy Niechlów. Rozmawiano o współpracy samorządów w zakresie utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich mających przebieg na terenie gminy Niechlów.

W spotkaniu wzięli także udział: Andrzej Rogala – Wicestarosta Górowski, radni Rady Powiatu Górowskiego: Mariola Szurynowska, Marcin Jóźwiak i Ryszard Pietrowiak oraz Dariusz Raczycki - Kierownik Referatu Rozwoju i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Niechlów.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o remoncie drogi nr 1068D relacji Siciny – Wioska-Witoszyce oraz innych dróg, które wymagają poprawy na zasadach partnerstwa finansowego. Zdaniem Starosty Górowskiego, podobnie jak to ma już miejsce z gminami Góra i Wąsosz, należy wypracować porozumienie, które umożliwi wspólne finansowanie remontów dróg przez Powiat Górowski i Gminę Niechlów, przy zaangażowaniu środków z Funduszu Dróg Samorządowych oraz przy współpracy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei w zakresie dróg wojewódzkich.