7 grudnia 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Górze odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli : Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz Starosta Górowski Anna Kolibek wraz z Wicestarostą Andrzejem Rogalą a także druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Góra.

Głównym punktem spotkania było podziękowanie strażakom ochotnikom za pomoc jaką udzielali pracownikom medycznym przy obsłudze pobierania wymazów do badań na obecność koronawirusa w punkcie DRIVE THRU w Górze przy ul. Szkolnej.  Szczególne podziękowania za poświęcenie swojego czasu i wsparcie medyków otrzymali druhowie OSP Stara Góra Tomasz Bołuńdź oraz Konrad Szawaryn a także druh Robert Hołtra z OSP Radosław. Mimo tego, że pomoc strażaków ograniczona była do wykonywania czynności administracyjnych i technicznych okazała się bardzo ważna i przyspieszyła prace punktu poboru. Władze samorządowe gminy i powiatu dziękując strażakom ochotnikom doceniły ich zaangażowanie które sprawia, że można na Ochotniczą Straż Pożarną liczyć w przypadku występowania każdego rodzaju zagrożenia.